SYSTEM RFID – system radiowej identyfikacji asortymentu

Co to jest RFID:

RFID (ang. Radio-frequency identification) – technologia, która wykorzystuje fale radiowe do przesyłania danych z chipu (etykieta RFID) stanowiącego etykietę bielizny przez czytnik, w celu jej identyfikacji. Technologia umożliwia odczyt chipów z odległości do kilkudziesięciu centymetrów od anteny czytnika. System odczytu umożliwia identyfikację wielu etykiet znajdujących się jednocześnie w polu odczytu.

Na czym polega bezdotykowa identyfikacja bielizny:

Bezdotykowa identyfikacja bielizny wykorzystuje technologię RFID. W tym celu każda sztuka bielizny opatrzona zostaje chipem/tagiem, który w chwili przekazywania do pralni bielizny brudnej oraz w czasie kompletowania dla Klienta bielizny czystej jest odczytywany przez specjalny system anten, a zdarzenie to rejestrowane jest w systemie elektronicznym do którego za pośrednictwem odpowiedniego oprogramowania komputerowego dostęp w trybie on-line mają Klient i Pralnia.

Zalety bezdotykowego systemu identyfikacji bielizny:

Eliminacja źródła potencjalnego roznoszenia patogenów chorobotwórczych pracowników liczących brudną bieliznę.
Oszczędności ekonomiczne związane z ograniczeniem zatrudnienia (obsługa magazynu bielizny brudnej).
Precyzyjna i czytelna ewidencja ilości poszczególnego asortymentu przekazywanego do prania.
Możliwość monitorowania ilości cykli prania dla każdej sztuki bielizny oddzielnie.
Tagi/chipy, które proponujemy spełniają poniższe wymagania:

  • zgodne z normą ISO 15693
  • działają w paśmie HF zgodnie z normą ISO 18000-3/ technologia informacyjna identyfikująca radiowa RFIB dla zarządzania towarem część 3: Parametry dla bezprzewodowej komunikacji radiowej przy 13,56 MHz,
  • odporne na min. 200 cykli prania, suszenia, maglowania, prasowania,
  • gwarantowane bezpieczeństwo zastosowania chipów dla ludzi i sprzętu elektronicznego takiego jak rozrusznik serca, defibrylatory, itp.